Rubriky
Náznak

Závěsný květináč – krásná dekorace pro byt i zahradu

Závěsný květináč je ideální dekorací pro ty, kteří chtějí ozdobit svůj byt či zahradu květinami, ale nemají mnoho prostoru. Závěsný květináč se dá umístit téměř kamkoli, a to i tam, kde by klasické květinové nádoby nebyly vhodné.

Typy závěsných květináčů

Existuje mnoho různých typů závěsných květináčů, které se liší materiálem, velikostí a tvarem. Nejčastěji se používají květináče z keramiky, kovu nebo plastu. Keramické květináče jsou nejen krásné, ale také velmi odolné. Kovové květináče jsou zase velmi lehké a snadno se udržují. Plastové květináče jsou nejlevnější a velmi lehké, ale jejich vzhled není tak atraktivní jako u keramických či kovových květináčů.

Kde umístit závěsný květináč

Závěsné květináče se dají umístit téměř kamkoli. Vhodným místem pro závěsný květináč jsou například balkony, terasy, verandy nebo okna. Pokud chcete květináč umístit uvnitř bytu, můžete ho zavěsit na strop nebo na zeď. Pokud máte malý byt, můžete závěsné květináče umístit i na dveře nebo na závěsy.

Jaké rostliny do závěsného květináče

Do závěsného květináče se hodí téměř jakékoli rostliny, nejčastěji se používají ampelové druhy květin. Mezi oblíbené květiny do závěsných květináčů patří petunie, fuchsie, pelargonie, surfinie nebo muškát. Pokud chcete květináč umístit na slunné místo, volte rostliny, které snesou více slunce. Pokud chcete květináč umístit na stinné místo, volte rostliny, které mají rády stín.

Závěsný květináč je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ozdobit svůj byt či zahradu květinami, ale nemají mnoho prostoru. Existuje mnoho různých typů závěsných květináčů, které se liší materiálem, velikostí a tvarem. Vhodným místem pro závěsný květináč jsou balkony, terasy, verandy, okna a také interiér bytu. Do závěsného květináče se hodí téměř jakékoliv rostliny, ale nejčastěji se používají ampelové druhy květin.

Pokud chcete i vy svůj byt či zahradu ozdobit krásnými květinami, navštivte náš eshop a vyberte si z naší široké nabídky závěsných květináčů.